Słupska Wiosna Literacka – dzień 1

Zmęczona i zadowolona melduję, że pierwszy dzień Słupskiej Wiosny Literackiej już za mną!

Zaczęłam turę spotkań od Miastka. Dojechałam tam przepięknymi, pustymi (!) drogami, przez wspaniałe, bujne lasy, poprzez zielone pagórki i pola porośnięte młodym żytem. Świat w maju jest piękny – potwierdzam to po raz kolejny!

Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku spotkałam w szkolnej bibliotece. Porozmawialiśmy o książkach, poczytaliśmy sobie, a moi Słuchacze jak zwykle, gdy czytam na głos fragmenty „Kwadransa”, narysowali swoje zegary życia.

miastko1
miastko2

Po spotkaniu z dziećmi zaś przyszedł czas na konferencję z Nauczycielami. Dyskutowaliśmy o warsztacie pisarza, o tym, co w książkach dla dzieci jest najważniejsze; z początku mówiłam więcej, później mniej mówiłam, a nieco więcej słuchałam. Poruszyliśmy same ciekawe tematy! Bardzo dziękuję wszystkim Paniom Nauczycielkom za tak liczne przybycie – cieszę się, że mogłyśmy porozmawiać, to było bardzo cenne spotkanie.

A dzisiaj – kolejny dzień z Czytelnikami i – oczywiście – inauguracja w Teatrze Rondo!

Pozdrawiam Was wszystkich – a wkrótce relacji ciąg dalszy…

2 odpowiedzi

  1. Dzień dobry! Wielka szkoda, że mnie tam nie było. Jestem z Gdyni, więc wybrałabym się z dziećmi na miłą, kulturalną wycieczkę :)Córka miała Komunię i byłyśmy skupione na przygotowaniach. Przegapiłam:( Chciałabym się z Panią kiedyś spotkać. Zatem, do następnego razu! Pozdrawiamy , córcia i ja:)

    1. Dzień dobry, mam nadzieję, że będzie okazja – w Słupsku było bardzo miło i chętnie tam wrócę! A dla dzieci to też na pewno ciekawe wydarzenie 🙂 Pozdrawiam i dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *