Już jest!!!

Przybyła dzisiaj, przyniesiona przez kuriera – o ludzie, co za radość!

Pomysł, który zrodził się w mojej głowie tak dawno, w końcu się zmaterializował, przybierając chyba najpiękniejszą z postaci, jakie mogłabym sobie wymarzyć.

Znajdziecie w tej księdze wszystkie ballady i romanse Mickiewicza, każdy utwór został przeze mnie opatrzony przypisami i osobistym komentarzem.

Ale to oprawa graficzna, którą zachwycałam się tu (i nie tylko tu) już nieraz, sprawiła, że książka jest tak piękna. Nastrojowe i niejednoznaczne ilustracje Marianny Sztymy wzbogacają tekst o nowe metaforyczne warstwy, a jednocześnie doskonale korespondują z nastrojem ballad.

Co za dzień!

No dobrze. To idę sobie znów obejrzeć moją świeżynkę – nie mogę się nią nacieszyć! 🙂

10 odpowiedzi

 1. Wspaniała nowina! A ja klikając zakładkę z Twoją stroną pomyślałam sobie: „A może już jest?” I proszę, rzeczywiście. Kiedy w księgarniach ? Dopiero 11 czy może parę dni wcześniej?
  Gratulacje i pozdrowienia 🙂

  1. Dziękuję! 🙂 W księgarniach 11, ale w Internecie gdzieniegdzie – np. bezpośrednio w Egmoncie – w przedsprzedaży. Może kupione tam przyjdą szybciej, ale nie daję gwarancji, bo nie wiem 🙂 Pozdrawiam!

 2. Droga Autorko! Gratuluję tej pięknej książki! To takie cudowne, gdy marzenia się spełniają. A ja z pewnością ustawię się w kolejce po autograf na kolejnym Salonie Ciekawej Książki w Łodzi, już w listopadzie. Mam nadzieję, że będzie możliwość spotkania z Autorką Dziękuję za wszystkie Pani książki, które uczą mądrości życia.

  1. Bardzo dziękuję za miłe i uskrzydlające słowa! Sama wciąż się uczę mądrości życia, jak wszyscy – ale cieszę się, że moje książki przydają się Czytelnikom. O to chodzi 🙂
   W Łodzi będę, a jakże, w piątek, szesnastego. Mam nadzieję, że do zobaczenia 🙂

 3. Pani Emilko, Pani książki bardzo się przydają i wzruszają! A ja już sobie zapisuję datę 16.11 w kalendarzyku i nie mogę się doczekać spotkania, jak co roku

 4. A kiedy odbędą się spotkania w innych miastach?
  Może byśmy wybrały się z córką do Poznania….
  Pozdrawiam i czekam na Ballady…
  Dzięki książkom Pani Mamy moja córka pokochała Mickiewicza…

  1. W najbliższym czasie (14.10) odbędzie się spotkanie w Warszawie, z balladami, a potem kolejne – o wszystkich będę informowała już za chwilę 🙂 Mickiewicz zdecydowanie da się kochać! Osobiście – przepadam i wielbię 🙂 Serdeczne pozdrowienia i – mam nadzieję – do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *