„Ballady i romanse” – wznowienie w nowym formacie

Mili Czytelnicy, wiadomość z ostatniej chwili!

Jeśli poszukiwaliście Ballad i romansów Adama Mickiewicza w edycji z moimi komentarzami (bo nakład od dawna już był wyczerpany), to teraz możecie się w nie zaopatrzyć bez wychodzenia z domu.

Właśnie się ukazały w całkiem nowej odsłonie – jako e-book, audiobook oraz ich fuzja: synchrobook – i są dostępne na Legimi (tylko! – i aż).

Ta książka, bardzo mi bliska, to mój osobisty przewodnik po Balladach i romansach, stworzony z myślą o młodych czytelnikach, którym lektura tych wspaniałych utworów może nastręczać pewnych trudności.

Teksty Mickiewicza opatrzone są przypisami wyjaśniającymi trudne słowa, a po każdej balladzie (i każdym romansie) następuje napisana przeze mnie gawęda, w której nie tylko pokazuję, jak można czytać te utwory, ale też opowiadam: o nich, o Mickiewiczu i ważnych dla niego ludziach (bywa zabawnie!), o czasach, w których tworzył, o obyczajach, języku i historii. Dużo wiedzy w przystępnej formie! 🙂

Wersję audio czytają Anna Ryźlak i Leszek Filipowicz.

Projekt okładki: Karolina Maciaszkiewicz

.

.

Wizualizacja wykonana z wykorzystaniem szablonu autorstwa Cosmo-Studio / Freepik

2 odpowiedzi

 1. Super, pani Emilio, że będzie ta książka dostępna w Legimi! Łatwiej zabrać ją w podróż 🙂
  Czy będzie Pani na targach książek katolickich w Warszawie w ten weekend?

  1. Dziękuję – tak, to prawda, w tej postaci jest zdecydowanie bardziej poręczna. 🙂
   Jeśli chodzi o targi – nie będzie mnie na nich i wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie targowym w ogóle nie dotrę do Warszawy (choć to do końca nigdy nie wiadomo). Ale przyszłość przed nami! 🙂
   Serdecznie pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *