Recenzje

.

Ilekroć trafiają w me ręce książki autorstwa Emilii Kiereś – delektuję się nimi dogłębnie. To taki rodzaj przeżycia, który zostaje na długo. Niewątpliwie zachwyca piękny język, którego używa autorka, ale chodzi też o dotykanie uczuć – delikatnie, z wielkim wyczuciem, prawdziwie.

– ryms.pl

.

*

.

Misterna sieć zdarzeń, wyborów, niebezpieczeństw i tajemnic w rytm tykania zegarów wciąga czytelnika i utrzymuje w napięciu aż do ostatnich stron.

– ryms.pl

.

*

.

Kwadrans to literacki rarytas, którym poloniści powinni częstować młodzież w szkole.

– blog „Słowem lukrowane”

.

*

.

Fabuła jest skonstruowana w iście mistrzowski sposób […] „Kwadrans” to literacki majstersztyk.

– blog „Wyspa kultury”

.

*

.

Jej [Emilii Kiereś] twórczość jest tak wszechstronna i wielowymiarowa, że pozwala interpretować ją każdemu z nas na swój unikatowy sposób. Dopasowuje się do momentu naszego życia. Najpiękniejsze jest jednak w tej twórczości to, że Autorka nie narzuca się, nie podaje gotowych rozwiązań. Pozwoli każdemu odszukać w kakofonii dźwięków jego własny rytm serca. „Kwadrans” pobudzi wyobraźnię młodego czytelnika, być może wyrwie go ze schematycznego myślenia, do którego przywykł przez lata.

– blog „Pod Małym Aniołem”

.

*

.

Autorka umiejętnie buduje napięcie, w czym udział ma także niezwykle nastrojowo oddany klimat tajemnicy i niedopowiedzenia. Niezwykły jest język, jakim Kiereś kreśli przed nami kolejne obrazy. Jest – właśnie – wyjątkowo malarski, sensualny, sugestywny.

– blog „Cuda na kiju”.

.

*

.

Tę historyczno-magiczną powieść czyta się jednym tchem. Emilia Kiereś doskonale steruje emocjami czytelnika, dawkując mu informacje, by tajemnica pewnego zegara nie od razu została odkryta.

– Qlturka.pl

.

*

.

Książkę dosłownie się pochłania. Napawa czytelnika tajemniczością i zachęca do odkrywania, rozwiązywania zagadek.

– blog „Książkowy świat Angeli”

.

*

.

„Kwadrans” to magia, to urok lekko archaizującej opowieści, a do tego filozoficzna zaduma nad istotą czasu.

– blog „Tu czytam”

.

*

.

„Kwadrans” może być […] kluczykiem, który otworzy kufer wypełniony mnóstwem pytań i przemyśleń.

– ksiazka.net.pl

.

*

.

[Emilia Kiereś] stworzyła historię, w której wszystko układa się i pracuje niczym tryby w zegarze. „Kwadrans” to książka, którą śmiało polecę nie tylko młodszym czytelnikom, (…) ale także starszym, lubiącym nieco baśniowe, przejmujące, a jednocześnie pełne ciepła historie z przesłaniem. To z „Kwadransa” zdecydowanie warte jest odkrycia.

– Sara Glanc, Kosz z książkami

.

*

.

„Kwadrans” to przepiękna baśniowa opowieść. Autorka wyraźnie pokazuje jak wiele wydarzeń, pozornie będących drobnymi, ma wielkie znaczenie dla życia naszego, znajomych i często nieznajomych nam ludzi.

– blog „Prowincjonalna Nauczycielka”

.

*

.

Wątki prowadzone równolegle – dodajmy: po mistrzowsku, z wielką delikatnością i umiarem emocjonalnym – w pewnym miejscu krzyżują się i dają piękne, zaskakujące zakończenie opowieści.

– Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu

.

*

.

Jak zwykle E. Kiereś posługuje się pięknym, szlachetnym, literackim, wzorcowym językiem.

– blog „Czytajmy polskich autorów”

.