Lato!

Quint Buchholz - Die Mondscheinmusikanten (Księżycowi muzykanci)

Quint Buchholz – Die Mondscheinmusikanten (Księżycowi muzykanci) – źródło: quintbuchholz.de

.

Mili Czytelnicy,

nadeszło lato! Z tej okazji życzę Wam nocy świętojańskiej (pojutrze!) tak czarodziejskiej, jak noc na powyższej ilustracji wspaniałego Quinta Buchholza.

Życzę Wam też równie ciepłych, księżycowych wieczorów wakacyjnych jak ten z obrazka – z mgłą unoszącą się nad łąkami, z drzewami stojącymi w bezruchu, z grającymi głośno świerszczami i z ciepłym, pachnącym powietrzem. (Najlepiej jednak – bez komarów.)

Wracajcie wszyscy po wakacjach wypoczęci, szczęśliwi i pełni nowej energii. Wyciśnijcie z lata ile się da! Bo potem czeka nas długa zima (ale o tym na razie nie myślmy…).

Ściskam Was wszystkich mocno i do zobaczenia!

19 odpowiedzi

 1. Jestem za latem bez komarów.
  Pani Emilio, czy ma Pani konto na Facebooku? Znalazłam i nie wiem, czy prawdziwe.
  Pozdrawiam i miłego lata.
  Proszę pozdrowić Mamę, życzę jej niezapomnianych wrażeń z podróży.

  1. Eviku, mam konto świeżutkie, bo od dzisiejszego popołudnia. Prawdziwe 🙂
   Pozdrawiam serdecznie, komarom mówimy NIE! I dziękuję za pozdrowienia dla mamy!

   1. Dziękuję za potwierdzenie. Tak przypadkiem mignęło mi Pani zdjęcie na wtyczce do FB na Lubimy Czytać (teraz niemal każda strona ma wtyczkę do FB 😉 ) , więc wolałam się upewnić.

    Znikam na tradycyjny, wieczorny spacer 🙂

    Pozdrawiam.

 2. Dobry wieczór!
  Przyciągnęłam chyba Panią myślami. Zaglądam na stronę, a tu wpis!! Będę niebawem w Pani stronach. Niestety tylko przejazdem. Kierunek właściwy – Karpacz. Mam tylko cichą nadzieję, że pogoda będzie …hmmm…..łaskawa?:)) I oczywiście zero komarzyc, a sio! A jakie Pani ma plany na wakacje? Czy może również góry? Pozdrawiam – Hanusia:)

  1. Dobry wieczór! Z pogodą tak naprawdę nigdy nic nie wiadomo, ale bądźmy dobrej myśli 🙂
   A ja też w góry, oczywiście!
   Udanych wakacji!

 3. Śliczną ma Pani tę stronę. Taką nastrojową i magiczną. I to światełko, które raz na jakiś czas zapala się w oknie jednego z domków… czysta poezja. Podobnie, jak obrazek przedstawiający muzykantów o zmierzchu, w pierwszy dzień lata. Cudne. Jak dobrze nacieszyć czasem oczy i duszę takimi widokami. I tak, cieszmy się też tym nadchodzącym latem, pogodą i zielenią, ile tylko mamy sił. A komary (a właściwie komarzyce) pomińmy milczeniem. 🙂 Choć czasami nie jest lekko, czego sama nie raz doświadczyłam. Pozdrawiam serdecznie.

 4. Dobry wieczór!
  Cóż za piękny obraz,a jak Pani ładnie wszystkim życzy.Ja Pani życzę tego samego.
  Od kiedy przeczytałam „Nutrię i Nerwusa” ogromnie pragnę spędzić noc świętojańską nad wodą,z wiankiem,ogniskiem i gitarą.To musi być cudowne,uwielbiam takie klimaty i nastroje.Wydaje mi się,że aby tak spędzić czas nie potrzeba akurat nocy świętojańskiej,można urządzić z rodziną ognisko i śpiewać.Marzę o tym nadal,bo oczywiście zapomniałam,ale nie zapomniałam o moim dziadku Janie:).Poczekam na następną,w końcu to tylko dwanaście miesięcy.
  Jakoś przebrnęłam przez dziesięć szkoły:),nareszcie wakacje,a do tego zachwycające świadectwo.Wszystkim życzę cudownych wakacji i żeby tym co pracują też zaczęły się już jutro!!
  Pozdrawiam
  Zuzia

  1. Miłą Zuziu, gratuluję Ci zachwycającego świadectwa! Rodzice muszą być z Ciebie dumni!
   Co do nocy świętojańskiej – prawdę mówiąc każda letnia noc jest piękna (chyba że leje deszcz) i każde ognisko pod letnim niebem jest wspaniałe. A jeszcze kiedy nie ma chmur i można pooglądać gwiazdy, to już w ogóle 🙂 Zresztą jeśli chodzi o gwiazdy to sierpień jest nawet lepszy niż czerwiec. Ach, wakacje to cudowna sprawa! Miłych ognisk Ci życzę, Zuziu, i pięknych chwil do gromadzenia wspomnień 🙂

 5. Dlatego tak się cieszę,że urodziłam się w sierpniu,do tego dzień po imieninach.
  Uwielbiam przesiadywać na naszym tarasie i patrzeć w gwiazdy.
  Dziękuję!Dobranoc!

 6. Z poślizgiem dołączam się do imieninowych życzeń oraz tych pięknego lata. Odpoczywajmy i cieszmy się całym tym pięknem, które nas otacza. Uściski, Emilko! 🙂

 7. Emilio, czy już czytałaś najnowszego Guliwera? Napisano tyle dobrych rzeczy o Twoich książkach. I nie tylko o książkach 🙂 Wszystko to prawda! Ślę uśmiechy i dobre myśli.

  1. O, nic nie czytałam, nic nie wiem! Dziękuję za dobre wieści – muszę się zorientować, co i jak, bo ciekawa jestem bardzo! 🙂 Serdeczności!

 8. Wybieram się niedługo w okolice Lichenia. Zupełnie nie znam Wielkopolski – jakie polecałabyś trasy wycieczek stamtąd, gdzie warto się wybrać?… pozdrawiam serdecznie!

  1. Obawiam się, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie 😉 Sądzę, że internet mimo wszystko doradzi lepiej niż ja. Serdeczne pozdrowienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *