Dzień Bibliotekarza

8 maja, Dzień Bibliotekarza!

Drodzy Bibliotekarze! Poznałam Was w życiu już TYLU, że nie starczyłoby miejsca, żeby wymienić wszystkich. Najpierw w dzieciństwie, później w czasach licealnych i – zwłaszcza – studenckich, a potem kiedy zaczęłam pisać książki i odwiedzać biblioteki przy okazji spotkań autorskich. Jestem niezmiennie pełna podziwu dla Was i Waszej pracy – a nawet podziw ten wzrasta z czasem. 🙂

Jesteście niezastąpionymi Przewodnikami po świecie Księgi, Strażnikami Słowa i najwspanialszymi Przyjaciółmi nie tylko Czytelników, ale także Poetów i Pisarzy. Dziękuję Wam za to! Zawdzięczam Wam bardzo wiele.

Żyjcie więc sto lat i więcej, kochajcie swoje biblioteki tak jak je kochacie i niechaj stale przybywa Wam czytelników!

Quint Buchholz, Book lighthouse (1992)

3 odpowiedzi

  1. Pani Emilio, widziałam ten Pani wpis na Facebooku. Ta ilustracja!!! Mocno do mnie przemawia! W moim życiu właśnie bardziej książki niż ludzie byli dotąd dla mnie drogowskazami i „rozświetlaczami” mroku. Dziękuję za nią!

    1. Dziękuję za ten komentarz. Do mnie też ta ilustracja bardzo przemówiła, dlatego użyłam właśnie jej. Oddaje istotę rzeczy! 🙂 W ogóle polecam Pani prace Quinta Buchholza – surrealistyczne i na ogół z ujmująca metaforą. Serdeczności!

      1. Właśnie już zdążyłam obejrzeć zasoby internetowe pod kątem Pana Buchholza. Zdecydowanie Lunofil, co lubię 🙂 pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *