Recenzje

.

Ma się wrażenie, że ta historia płynie, lekko i hipnotyzująco uwodząc czytelnika i zabierając w niezwykłą podróż, pełną tajemnic i mrocznych przygód. (…) To historia, od której nie można się oderwać, która umieszcza czytelnika poza czasem, poza tu i teraz. Mądra, oryginalna, urzekająca.

– blog Zaczytasy

.

*

.

Powrót do gatunku baśni literackiej w wykonaniu Emilii Kiereś to sprawdzony sposób autorki na zaintrygowanie czytelnika i kolejną udaną premierę. Wielowymiarowi bohaterowie, ponadprzeciętna historia i błyskotliwe dialogi potwierdzają doświadczenie autorki w obszarze książek dla dzieci i młodzieży. Choć chyba warto podkreślić, że przyjemność z czytania odczują również dorośli czytelnicy, o ile tylko lubią czasem sięgnąć po pozycje zawierające elementy baśni.

– serwis Lubimyczytać.pl

.

*

.

Kilka dni temu skończyłam czytać z dziećmi książkę Lapis, a my wciąż jesteśmy pod jej ogromnym wrażeniem! Śmiało mogę napisać, że według nas to jedna z najpiękniejszych powieści tego roku. Pokaźna lektura, bo liczy ponad 400 stron, do tego prawie brak w niej ilustracji, a jednak czytaliśmy ją jednym tchem w każdej wolnej chwili. Choć czytam z dziećmi zwykle kilka książek naraz, to tym razem każda inna lektura poszła w odstawkę! Moi synowie nie chcieli słuchać niczego innego. Dwa dni zajęła nam ta wyjątkowa czytelnicza przygoda, bo książkę chłonęliśmy wszystkimi zmysłami! To prawdziwa uczta dla ducha i zdecydowanie warto sięgnąć po nią wspólnie, rodzinnie.

– blog W naszej bajce

.

*

.

Lapis Emilii Kiereś to książka, która niepostrzeżenie wciąga młodego czytelnika w swój świat. Każda strona opowieści nie pozwala ani na chwilę oderwać się od opisanej historii. Mój młodszy syn czytając ją „zniknął” w rodzinnych oczu na dwa dni (nie licząc posiłków). Kiedy skończył Lapis powiedział tylko: „To była naprawdę dobra książka, tato”. Miał młody rację. Powieść jest pełna zwrotów akcji, w każdym kącie czai się jakaś tajemnica, a kiedy ma się poczucie, że wszystko już jest jasne, po przeczytaniu kolejnej strony ze zdumienia otwieramy oczy.

Kofifi

.

*

.

Lapis to książka, która czaruje słowem, pochłania fabułą i hipnotyzuje okładką. To ponad 400 stron niezwykłej przygody, ciekawych osobowości i głęboko skrywanych tajemnic.

– Poczytajmy razem

.

*

.

Lapis to powieść o sile słów, które mogą budować, tworzyć nowe światy, uczyć i budzić ciekawość. (…) Lapis to także książka o sile opowieści, najbardziej pierwotnego sposobu przekazywania wiedzy o świecie, budowania wspólnoty i dialogu. Emilia Kiereś sięga po baśń, lecz opowiada historię współczesną. Do przeczytania na morzu, w bibliotece, w latarni morskiej i pod jabłonią. Potrzebną tu i teraz.

– Biserka Čejović, Książki. Magazyn do czytania

.