Recenzje

.

„Przepowiednia” jest prawdziwym majstersztykiem. (…) Życzyłabym sobie, aby właśnie poprzez takie lektury uczono Dzieci szacunku do drugiego człowieka.

– blog Pod Małym Aniołem

.

*

.

Emilia Kiereś napisała wspaniałą powieść drogi (…). O przekraczaniu granic, pragnieniu wolności oraz wielkiej odwadze, mającej swoje źródło w miłości. Dla najmłodszych będzie to niezwykła opowieść o niezłomności, wsparciu i drobnych cudach ukrytych w codziennym znoju. Dla starszych zaś – refleksyjna narracja o życiu i nieustannym zataczaniu kręgów, o losie i sile, która kieruje naszym istnieniem.

 – blog Przeczytane. Napisane.

.

*

.

Przepowiednia staje się pretekstem do myślenia o wartościach uniwersalnych. I pozostawia w czytelnikach swój cień – nie zostaje zapomniana tuż po odłożeniu na półkę.

– Biblioteka Inspiracji

.

*

.

(…) Poznając więź Adama i Klary, której nie jest w stanie zniszczyć rozłąka i podstępna Zyta, odkrywamy na nowo, czym jest odpowiedzialność i dobroć. Przepowiednia to ciepła opowieść o sile miłości bez względu na wszystko.

– blog Tylko skończę rozdział

.

*

.

Autorka snuje swoją opowieść niczym bajarz przy ognisku, czaruje, wprowadza napięcie i prowadzi przez kolejne przygody, sprawiając, że czytelnik (nieważne, w jakim jest wieku!!!) daje się jej ponieść i nie chce uronić ani słowa.

– blog Zaczytasy

.

*

.

Emilia Kiereś napisała przejmującą powieść drogi. W czasie swojej wędrówki Klara i Adam borykają się z najróżniejszymi przeciwnościami losu, dojrzewają i dowiadują się, co w ich życiu jest najistotniejsze. Przepowiednię czyta się jak dawną baśń, także dzięki językowi, którym pisze autorka. Magia i przesłanie tej opowieści zostaną w czytelniku na długo.

– CzytamTo

.

*

.

Ta podróż to nie tylko szukanie siebie nawzajem, ale również dorastanie i konieczność podejmowania niełatwych decyzji. (…) jest to przepiękna baśń, naprawdę przepiękna! Po raz kolejny przekonałam się, że Emilia Kiereś jest mistrzem malowania słowem obrazu.

– blog Świat Jeżycjady

.

*

.

 (…) motywem przewodnim historii jest miłość. Miłość, która pozwala uporać się z każdą przeciwnością losu, zagubionych sprowadza do domu, pozwala odnaleźć szczęście w zwykłych codziennych czynnościach. I ja to sobie chyba najbardziej cenię w książkach dla dzieci i młodzieży – podkreślenie wagi miłości w życiu tego każdego najmłodszego i najstarszego człowieka.

– blog BookBooshka

.

*

.

Jak odszukać siebie pomiędzy znanym i nieznanym, jak dorosnąć, jeśli niekoniecznie jeszcze jest się na to gotowym? W książce autorka miesza elementy fantastyczne z folklorem, odwołując się do przeszłości, w której cygańskie tabory wędrowały pomiędzy wsiami i miasteczkami, gdzie można było zgubić własny cień, czy pozostawić swoje odbicie w lustrze…

– blog Tam, gdzie matka mówi dobranoc

.

*

.

Idealna dla młodych i starszych czytelników baśń, która pokazuje, że dla osiągnięcia wewnętrznego spokoju niezbędne jest poznanie własnych korzeni. Przesycona magią, czarująca tajemnicą, pełna elementów folkloru opowieść o miłości ponad wszystko, przeciw wszystkiemu i pomimo wszystko. Polecam!

– blog Nienaczytana

.