O mnie

Zapraszam Was wszystkich, mili Czytelnicy – mniejsi,
więksi i najwięksi – do zwiedzenia tej strony,
z której możecie dowiedzieć się co nieco na temat
moich książek i tego, co robię, kiedy nie piszę.

Mam nadzieję, że polubicie to miejsce pod księżycem
i będziecie tu stałymi Gośćmi.

*

Zadebiutowałam w roku 2010 książką dla dzieci Srebrny dzwoneczek. Ta wakacyjna opowieść o wrażliwej dziewczynce, która uczy się przełamywać swoją nieśmiałość, zyskała od razu spore grono czytelników oraz uznanie recenzentów i jurorów konkursów literackich. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że obrałam dobrą ścieżkę. Wkrótce potem zaczęły się ukazywać kolejne moje powieści dla dzieci i młodszej młodzieży, także cieszące się uznaniem zarówno młodych odbiorców, jak i ich rodziców oraz krytyki. Tak to się zaczęło! Stale piszę, a nowe pomysły układają się w długą listę, więc właściwie nie ma dla mnie dnia bez pracy, i to takiej, która daje dużo radości i satysfakcji.

Zajmuję się też przekładami literackimi – tłumaczę książki dla dzieci i młodzieży, a liczba przełożonych przeze mnie tytułów przekroczy w tym roku sześćdziesiąt. Na horyzoncie zaś czekają kolejne teksty, które chciałabym przybliżyć polskim czytelnikom. Mam co robić!

Czasami jednak wstaję od biurka i ruszam na spotkania z Wami – odwiedzam biblioteki, szkoły, księgarnie, domy kultury, targi książki. Wy także możecie mnie do siebie zaprosić! Najlepiej tą drogą: KLIK.

Cieszę się możliwością kontaktu – zarówno tego bezpośredniego, jak i pośredniego, internetowego – z Wami, Czytelnikami. Jestem Wam niezmiernie wdzięczna za nieustające wyrazy sympatii, za życzliwość i po prostu za to, że jesteście, czytacie, komentujecie, pytacie, za to, że czekacie na nowe książki! Mam nadzieję, że napiszę ich jeszcze wiele i że będą się Wam podobały. Byłoby wspaniale, gdyby stały się Waszymi przyjaciółmi. Może nawet na całe życie?