Wyniki konkursu

Dziwne to było uczucie, znaleźć się samotnie w obcym lesie, z dala od domu, i wiedzieć, że nie ma się zamiaru zaraz tam wrócić. Wir czuł ulgę, jak gdyby świat nagle stanął przed nim otworem. Nie musiał myśleć o bracie, wiecznie snującym się za nim jak cień, ani o Dobiechnie, która zawsze traktowała go jak dziecko. Nie musiał myśleć o ojcu i jego niejasnej przeszłości. O matce nie chciał myśleć, na wszelki wypadek, żeby nie zepsuć sobie przyjemności z tej śmiałej wyprawy. Był wolny! Jechał w świat.

Tyle tylko, że świat zaczął okrywać się mrokiem. Nadchodziła noc i cienie wypełzły między drzewa. Zdawało się, że sękate pnie starych buków patrzą na chłopca dziesiątkami nieżyczliwych oczu. Prawie czuł te spojrzenia.

Jak już się pewnie domyśliliście, odpowiedź na pytanie konkursowe brzmi: „Brat”. To ta właśnie książka już za dwa tygodnie ukaże się w nowym wydaniu i ją można było wygrać w naszej zabawie.

Dziękuję Wam za udział w konkursie i za inwencję 🙂 Wcale nie łatwo było wybrać jedną odpowiedź, gdybym mogła, przyznałabym nagrodę wszystkim! 🙂

Dlatego ostatecznie, po długim namyśle, biorąc pod uwagę odpowiedzi zarówno STĄD, jak i STĄD, postanowiłam wyłonić nie jednego, a dwóch zwycięzców.

Pierwszego, tak jak zapowiadałam, wybrałam zgodnie z własną, subiektywną oceną – i jest nim (nią) Michalina („Brat” – nieprzenikniony).

Drugiego zwycięzcę – żeby było sprawiedliwie i nie tylko subiektywnie – wylosowałam spomiędzy tych wszystkich, którzy odgadli właściwy tytuł książki. I tym sposobem drugi egzemplarz „Brata” otrzyma Kasia Kasierska-Szura („Brat” – niedosięgły).

Gratuluję wygranym i jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom!

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie – w tym szczególnie: nową czytelniczkę, córkę Hanusi 🙂 – i życzę Wam pięknego tygodnia!

15 odpowiedzi

 1. Dzień dobry! Ależ zdążyłam w ostatnim momencie z komentarzem! Bardzo mi miło, przekażę pozdrowienia córce zaraz jak wróci ze szkoły:) Gratuluję zwycięzcom i pocieszam zwyciężonych, bo nowe wydanie już tuż tuż 🙂
  Ściskam i pozdrawiam ze słonecznej ( nareszcie! ) Gdyni

 2. Serdecznie gratuluję wygranym !
  Adminko – Emilko, te oczy na bukach !! U nas w lesie patrzą na mnie głównie brzozy :)).

 3. Przepiękne drzewa. Buki? Patrzą, obserwują a niektóre z nich robią do nas minki (pokpiwające troszeczkę z jednym oczkiem niżej – na przedostatnim zdjęciu ;)) Można sobie pofantazjować! Dziękuję i życzę dobrego popołudnia.

 4. Gratuluję zwycięzcom. I Emilko – dziękuję za dobrą zabawę :-). Nowe wydanie na pewno będzie ładne. Piękne buki – bardzo twarzowe.

 5. Gratulacje dla zwycięzców! Ciekawe jest to, że odpowiedzi prawie po równo podzieliły się między „Brata” a „Łowy”. Obie książki bardzo lubię. Miły konkurs Emilko i ładny zwiastun. Pozdrawiam z coraz cieplejszego Torunia.

 6. Dzień dobry!
  Gratulacje zwycięzcom! Brawo!
  Piękne te drzewa! Niesamowite, co Natura potrafi wykształcić. Szczerze mówiąc nie dziwię się dawnym ludom, że uważali drzewa za świętości. Takie one piękne i niczym „Brat” nieodgadnione.
  Już nie mogę się doczekać nowego wydania!
  Pozdrawiam ciepło!

  1. Tak Zuziu, też się nie dziwię dawnym ludziom – jest w drzewach coś, co każe nam czuć przed nimi respekt. Długo by o tym pisać, ale tak czy siak: dobrze, że żyjemy na planecie pełnej roślin, dobrze też, że nie przyszło nam mieszkać na pustyni 😉 Pozdrowienia!

 7. Gratulacje Zwycięzcom!
  Te buki rzeczywiście mają oczy!!! Ale też nie każdy zauważyłby to, opisał i sfotografował 🙂
  PS. Czy tymi właśnie bukami zachwycała się znana nam Dorotka Rumianek? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *